Křivoklátská stoupání

Na trasách Křivoklátských okruhů jsme připravili malé zpestření vašich vyjížděk. Na vybraných kopcích, na které při projíždění KO narazíte, jsme vyznačili začátek a konec „horské prémie“. Ty jsou vyznačeny vždy stejným způsobem, a to výraznou čarou, pod kterou jsou písmena KO. Značení je provedeno sprejem přímo na silnici a nachází se při pravém okraji vozovky, hned u krajnice. Dáváme vám tímto možnost nejen srovnat svoje nejlepší výsledky a případně se postupně zlepšovat, ale také prostřednictvím našich webových stránek porovnávat váš nejlepší čas na určitém stoupání s ostatními cyklisty. Pro automatický záznam Vašich výsledků je nutné použít bezplatnou a vysoce návykovou mobilní aplikaci STRAVA, kterou si zamilujete. Přejeme vám hodně sil při zdolávání křivoklátských kopců!

Stoupání Nenačovice
Okruhy č. 3 a 5 | Délka 2,9 km, převýšení 106 metrů, Ø stoupání 3,5 %

Začátek stoupání se nachází za mostem přes potok Loděnice, konec je vyznačen na začátku obce Úhonice.

Stoupání Nižbor – varianta A
Okruhy č. 7 a 8 | Délka 6,2 km, převýšení 238 metrů, Ø stoupání 3,8 %

Stoupání začíná za železničním přejezdem u restaurace Keltovna v Nižboru a končí v lese cca 1,2 km za odbočkou na Bratronice.

Stoupání Nižbor – varianta B
Okruh č. 6 | Délka 6 km, převýšení 210 metrů, Ø stoupání 3,4 %

Stoupání začíná po dlouhém sjezdu asi 20m za prudkou pravotočivou zatáčkou. Končí v lese na horizontu cca 1,2 km za odbočkou na Bratronice.

Stoupání Podkozí
Okruhy č. 4, 6, 7 a 8 | Délka 2,1 km, převýšení 97 metrů, Ø stoupání 4,4 %

Začátek stoupání se nachází v Dolním Podkozí u tenisového kurtu (po pravé straně silnice), konec je za křižovatkou typu Y na horizontu u kamenného patníku při pravé straně silnice.

Stoupání Roztoky
Okruh č. 8 | Délka 3,6 km, převýšení 254 metrů, Ø stoupání 7 %

Stoupání začíná v Roztokách hned za mostem přes Berounku, končí v lese před křižovatkou s malou kapličkou.

Stoupání Zbečno
Okruh č. 7 | Délka 5,5 km, převýšení 243 metrů, Ø stoupání 4,4 %

Stoupání začíná těsně za železničním přejezdem ve Zbečně, končí u lesního parkoviště na levé straně vozovky cca 300m před křižovatkou.